BUX 139051.82 -0,18 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az AstraZeneca hagyományt teremtene a Négy Nemzet Jégkorongtornából

A teljes támogatási összeget, az AstraZeneca Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-től (AZK) kapott hétmillió forintot az e hét második felében megrendezendő, négy nemzeti válogatott részvételével zajló jégkorongtorna költségeire fordítja a Magyar Jégkorongszövetség - mondta lapunknak Kovács Zoltán szövetségi főtitkár. A gyógyszergyártó tervei szerint az eseménnyel hagyományt szeretnének teremteni, így évente megrendeznék az összecsapásokat.

2002. november 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén második alkalommal megrendezendő - hivatalos elnevezéssel AstraZeneca Négy Nemzet Jégkorongtorna - sportrendezvényt tavaly is az AZK segítségével hozta tető alá az ötletgazda Magyar Jégkorongszövetség (MJSZ). Idén - november 8-10. között - a brit, a szlovén, az ukrán és a magyar válogatott mérkőzik meg egymással. (Tavaly a cseh ligaválogatott vihette haza a kupát.) A jégkorongtorna valamennyi kiadását az MJSZ állja, így a pályák bérleti díját, a csapatok szállásköltségeit, a bírók, orvosok és más hivatalos közreműködők tiszteletdíját is. Tavaly minderre hatmillió forintot fordítottak, idén - a főtitkár számításai szerint - hétmilliós a költségvetés, amelybe viszont egyelőre nem biztos, hogy belefér a bíróknak és orvosoknak szánt összeg. Ebben az esetben ezt főleg a - helytől függően 350/500/800 forintba kerülő - jegyeladásokból származó bevételből fedezik, ha pedig mégsem jön össze annyi, akkor az MJSZ saját kasszájából fizet.
A Négy Nemzet Jégkorongtorna nem itthoni „találmány” , hiszen a magyarországival egy időben Franciaországban és Norvégiában is lesz hasonló sportesemény, amelyen a világ élvonalába tartozó válogatottak mérkőzhetnek meg egymással. Ezek azonban meglehetősen költségesek, hiszen egy-egy jégkorongtornára többnyire összesen csaknem 30 fő utazik csapatonként.
A magyarországit megelőzően augusztusban Nottinghamben volt, ez követően pedig decemberben Kijevben és februárban Minszkben lesz ilyen esemény, amelyeken a magyar válogatott is érdekelt. Ezért is minősíti jégkorongtorna-rendszernek Kovács e sporteseményeket, amelyek legfőbb előnye, hogy ezzel - nagyobb tét mellett - rendszeres játéklehetőséghez, gyakorláshoz jut a magyar válogatott. Ugyanakkor e rendezvénynek nagyobb a renoméja, jobban érdekli a közönséget - akárcsak a médiát -, ebből adódóan a reklámértéke is sokkal jelentősebb, mint egy barátságos találkozónak.
Ez utóbbi csak részben vezérelte a világ egyik vezető gyógyszergyártó és -forgalmazó cégét, az AstraZeneca magyarországi leányvállalatát, amikor úgy döntött, támogatja a jégkorongtornát - mondta Majorosi Emese, az AZK kommunikációs vezetője. A társaság ennél fontosabbnak tartja, hogy az MJSZ támogatásával közvetve a rendszeres sporttevékenységre hívja föl a figyelmet.
(Az AZK ügyvezető igazgatója, Urban Widen korábban aktívan sportolt.) Majorosi Emese ugyanakkor nem titkolja azt sem, a jégkorongsport támogatásának egyik szempontja az volt, hogy az AZK - anyacége révén - svédországi kötődésű, ahol a jégkorongnak nagy a hagyománya. Emellett az AZK fontos szempontnak tartja, hogy olyan sportágat támogat, amelyet egyre több - bár még mindig nem sok - helyen kedvtelésből is lehet űzni, s ezzel is biztosítani a rendszeres testmozgást. Ebbe a képbe illik bele az is, hogy az AZK névadó szponzora lett (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 26., 8. oldal) a fővárosban, Káposztásmegyeren épülő, nemzetközi versenyekre is alkalmas két fedett pályás AstraZeneca Jégcsarnoknak, amelyben a versenysport mellett a tömegsport is helyet kap majd.
Az idén második alkalommal megrendezendő AstraZeneca Négy Nemzet Jégkorongtora rendezvényből a névadó cég magyarországi leányvállalata hagyományt szeretne teremteni.
Bubrik Gáspár

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet