BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A HM gépjárműtenderének három győztese lesz

2002. október 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az újonnan kiírt honvédelmi gépjárműtender pályázati anyagát eddig két cég vette meg a meghívott tizenöt közül - derült ki egy pénteki sajtóbeszélgetésen a Honvédelmi Minisztériumban. Bese Ferenc, a HM Beszerzési és Biztonsági Beruházási Hivatalának vezérigazgatója elmondta, hogy a korábbi 11 helyett 3 kategóriában (autóbusz, közúti összkerék-meghajtású járművek, katonai terepjárók) írták ki az beszerzési eljárást. Az eljárás során előnyben részesítik a magyar pályázókat - a Rábát és az Ikarust - ennek egy módja, hogy azonos paraméterű és minőségű járművek esetén akkor is a magyar ajánlatot hirdethetik győztesnek, ha annak az ára 10 százalékkal magasabb. Megerősítették, hogy a 15 évre szóló keretszerződésre - bár meghatározták, hogy mintegy 10 ezer jármű vásárlása várható - udvari beszállítókat választanak. A szükségleteket évente előre határozzák meg, a beszerzéseket fokozatosan futtatják fel.
A tárgyalásokat 2003. január végére kívánják befejezni, így már az év végén megérkezhetnek az első új járművek. Az első két évben 3-4 milliárd forint értékben vásárol a minisztérium a gyártóktól.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet