Az Ipartestületek Országos Szövetsége (Iposz) mintegy 110 millió forintból kívánja kiépíteni azt az informatikai hálózatot, amelyen keresztül tagjainak naprakész információkat biztosíthatna, többek között az EU-csatlakozásra való felkészüléssel kapcsolatban. A rendszer kezdetben 120 számítógéppel üzemelne az ipartestületek bevonásával, az információk specifikusan a kis- és középvállalkozóknak szólnak.
Az Iposz tegnapi fórumán az Informatikai és Hírközlési Minisztérium szakértője kijelentette, hogy folyik az informatikai stratégia elkészítése, amelyben prioritást kap az elektronikus gazdaság fejlesztése és az információbiztonság is. A tervek között szerepel, hogy egyes számítástechnikai termékekre és az internetes infrastruktúrára adókedvezményeket vezetnének be. Az informatikai helyzetről szólva elhangzott, hogy fokozódik Magyarország lemaradása a világ számos térségéhez képest, miközben a számítógép-ellátottságra és az internetpenetrációra vonatkozó hazai statisztikák megbízhatatlanok, az adatok egymásnak ellentmondók. A számítógéppel rendelkező magánszemélyek és vállalkozások esetében egyaránt problémát jelent a gyorsan elavuló technika, a hozzáértésben pedig jelentős hiányosságok mutatkoznak.
Vigh György Zsolt
