BUX 139124.28 -0,13 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biológiai és vegyi védelemre költene a HM

2002. szeptember 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A biológiai és vegyi fegyverek elleni védekezés fejlesztésével, illetve a katonai járműpark bővítésével növekedhet leghamarabb az ország védekező kapacitása, így megfigyelők szerint az e területeken érdekelt cégek komolyabb megrendelésekre számíthatnak már rövid távon is. A terület fejlesztésének igénye nem új keletű (NAPI Gazdaság, 2001. november 9., 3. oldal), szakértők szerint a beszerzés várható értéke több tízmilliárd forint. Az ágazatban magyar cégek is dolgoznak. Juhász Ferenc honvédelmi miniszter a monsi NATO-főparancsnokságon a védelmi kapacitások e területeken való bővítéséről szóló levelet adott át George Robertson főtitkárnak. A magyar hadseregben - a védelmi felülvizsgálat eredményeként - márciusra várható új katonai szervezetek, valamint képességek megjelenése, miközben a NATO továbbra is sürgeti a felzárkózást. A szaktárca vezetője szerint mindehhez nem feltétlenül több pénz, hanem a források hatékonyabb felhasználása szükséges.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet