A Visa forgalma Magyarországon a tavalyi második és az idei első félévben összesen mintegy 3,5 milliárd dollár volt, ebből a hitelkártya-forgalom 102 millió dollár. A credit kártyák használatában tovább erősödött a vásárlás a készpénzfelvétel hátrányára - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Radu Obreja, a Visa International Közép-Európáért, Közel-Keletért és Afrikáért felelős alelnöke. Az elfogadó ATM-ek számában fej fej mellett halad a verseny: a Visa 2,4 ezer, a MasterCard 2,5 ezer helyen használható.
A MasterCard szerint a júniussal lezárult egy év alatt 4 százalékkal, több mint 14 millióra nőtt a tranzakcióinak száma, a forgalom csaknem 1,8 milliárd euró volt, azaz 6 százalékkal több, mint az előző év hasonló időszakában. A Maestro márkajelzésű kártyákból 2,51 millió volt forgalomban félévkor. A MasterCard márkájú kártyákból (ebben benne vannak az OTP B és C kölcsönére kibocsátott, nem klasszikus hitelkártyák) 780 ezer forgott, ez 35 százalékkal több, mint a tavaly első féléves összesítéskor mért mennyiség. Az első félévben ezekkel mintegy 8 millió tranzakciót bonyolítottak le, az ezen időszakban mért forgalom azonban 5 százalékkal növekedve megközelítette az 1 milliárd eurót.
(NAPI)
