BUX 139128.06 -0,12 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországon ősszel kétmillióra nőhet a Visa-kártyák száma

A bankkártya-kibocsátó társaságok számai továbbra is lendületes növekedésről tanúskodnak, így Visa-logósból 20 százalékos éves gyarapodás után 1,9 millió, a MasterCard különféle kártyáiból 3,3 millió van forgalomban Magyarországon.

2002. szeptember 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Visa forgalma Magyarországon a tavalyi második és az idei első félévben összesen mintegy 3,5 milliárd dollár volt, ebből a hitelkártya-forgalom 102 millió dollár. A credit kártyák használatában tovább erősödött a vásárlás a készpénzfelvétel hátrányára - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Radu Obreja, a Visa International Közép-Európáért, Közel-Keletért és Afrikáért felelős alelnöke. Az elfogadó ATM-ek számában fej fej mellett halad a verseny: a Visa 2,4 ezer, a MasterCard 2,5 ezer helyen használható.
A MasterCard szerint a júniussal lezárult egy év alatt 4 százalékkal, több mint 14 millióra nőtt a tranzakcióinak száma, a forgalom csaknem 1,8 milliárd euró volt, azaz 6 százalékkal több, mint az előző év hasonló időszakában. A Maestro márkajelzésű kártyákból 2,51 millió volt forgalomban félévkor. A MasterCard márkájú kártyákból (ebben benne vannak az OTP B és C kölcsönére kibocsátott, nem klasszikus hitelkártyák) 780 ezer forgott, ez 35 százalékkal több, mint a tavaly első féléves összesítéskor mért mennyiség. Az első félévben ezekkel mintegy 8 millió tranzakciót bonyolítottak le, az ezen időszakban mért forgalom azonban 5 százalékkal növekedve megközelítette az 1 milliárd eurót.
(NAPI)

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet