BUX 139128.06 -0,12 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyakorlógép nélkül maradhat a légierő

2002. szeptember 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A légierő öt éven belül gyakoroló repülőgép nélkül maradhat - tudta meg a NAPI Gazdaság. Az egyesült német hadsereg készletéből korábban átvett, cseh gyártmányú L-39 Albatros repülőgépek már csak 2005-ig emelkedhetnek fel - bár információink szerint lehetséges, hogy a csehek további üzemidő-hosszabbítást végezzenek rajtuk. Korábban a gyártó ajánlatott tett arra, hogy Magyarország vegyen a meglévő gyakorlók helyett, korszerűbb L-159-es gépeket, de az akkori kormányzat ezt elutasította. Forrásaink kérdésünkre elmondták, hogy most sem sok eséllyel indulna egy ilyen ajánlat. A gyakorlógépek esetleges kiváltására akár a pilóták külföldi képzése is szóba jöhet.
A cseh hadsereg több mint hetven korszerűbb Albatrost rendszeresített, s most ennek felétől szívesen megszabadulna. A Gripeneket gyártó svéd Saab AB egyébként korábban ígéretet tett arra, hogy amennyiben a csehek a skandináv szuperszonikus griffmadarat állítják hadrendbe, akkor segítenek a gyakorlógépek világpiaci értékesítésében.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet