Önálló szervezeti egységként folytatja tevékenységét az eddig az APEH kötelékébe tartozó adónyomozó-csoport - tájékoztatott tegnap a Pénzügyminisztérium. Korábban szó volt arról is, hogy a VPOP-ba integrálják az adónyomozókat. Az új államigazgatási szerv 2003. január elsején kezdi meg működését, s átveszi mindazokat a feladatokat, amelyeket eddig az APEH szervezetén belül az adónyomozók láttak el. Az új hivatal munkáját az APEH mindenkori elnökén keresztül a pénzügyminiszter felügyeli, a szervezet vezetőjét az adóhivatal elnökének javaslatára a pénzügyminiszter nevezi ki. A törvényi hátteret az ősszel az Országgyűlés elé kerülő javaslat teremti meg, amely azt is biztosítja, hogy az adónyomozók munkája és hatásköre világosan elkülönüljön az APEH hagyományos ellenőrzési tevékenységétől.
