BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem a VPOP veszi át az adónyomozókat

2002. augusztus 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Önálló szervezeti egységként folytatja tevékenységét az eddig az APEH kötelékébe tartozó adónyomozó-csoport - tájékoztatott tegnap a Pénzügyminisztérium. Korábban szó volt arról is, hogy a VPOP-ba integrálják az adónyomozókat. Az új államigazgatási szerv 2003. január elsején kezdi meg működését, s átveszi mindazokat a feladatokat, amelyeket eddig az APEH szervezetén belül az adónyomozók láttak el. Az új hivatal munkáját az APEH mindenkori elnökén keresztül a pénzügyminiszter felügyeli, a szervezet vezetőjét az adóhivatal elnökének javaslatára a pénzügyminiszter nevezi ki. A törvényi hátteret az ősszel az Országgyűlés elé kerülő javaslat teremti meg, amely azt is biztosítja, hogy az adónyomozók munkája és hatásköre világosan elkülönüljön az APEH hagyományos ellenőrzési tevékenységétől.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet