BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A betétállomány egyharmada védett

2002. július 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon a betétállomány 33 százaléka védett vagy az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) által, vagy állami garanciával - olvasható az OBA sajtóközleményében. Mindez a hitelintézeti rendszer zavartalan működését és a bizalom erősödését szolgálja.
Bár az OBA védelme a megtakarítások 80 százalékára kiterjed, a ténylegesen védett összeg azért kisebb ennél, mert a betétekért csak 1 millió forintig áll jót az OBA, így a biztosított állományon belül a kártalanítási kötelezettség az állomány 35 százalékára terjed ki. Ez a 35 százalék a teljes, forintban kifejezett magyarországi betétállomány 33 százaléka. Az állami garanciavállalással együtt ez adja az említett 33 százalékos védettséget. A védett állomány csak alig, a kártalanítási kötelezettség nem változott, ez az OBA szerint azzal magyarázható, hogy az 1 millió alatti megtakarítások állományában jelentős növekedés következett be.
(NAPI)

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet