BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Augusztustól olcsóbb internet-hozzáférés

Az informatikai minisztérium és a távközlési szolgáltatók által közösen kidolgozott új internetes csomagok évente 6 milliárd forinttal teszik olcsóbbá a felhasználóknak a világhálóhoz való hozzáférést.

2002. június 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tájékoztató a kormány üléséről:
Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) és a Matáv tárgyalásainak eredményeként augusztustól új, a mostaniaknál olcsóbb internetcsomagok jelennek meg. A tervek szerint állami támogatást nyújtanak a tarifákhoz, plusz ehhez hasonló mértékű költséget átvállalnak a távközlési szolgáltatók. Így összességében évente 6 milliárd forinttal kerülne kevesebbe a felhasználóknak a barangolás a világhálón. A tárca az Informatikai Kormánybiztosság (IKB) kezelésében lévő pénzkeretekből tervezi finanszírozni az állami hozzájárulást - mondta a pénteki kormányszóvivői tájékoztatón Kovács Kálmán miniszter, aki szerint elsősorban olyan pénzek átcsoportosításáról lehet szó, amelyek lekötése nem felelt meg a törvényességnek. A NAPI Online úgy tudja, az IHM-nek idén 1,2-1,3, jövőre pedig 3,2 milliárd forintjába kerül az olcsóbb internet. A miniszter elmondta, valamennyi primer szolgáltatóval tárgyalást kezdtek az ügyben. A tervek szerint a társaságokkal 1-2 évre szóló szerződéseket kötnek, amelyeket a szolgáltatók - amennyiben olcsóbb megoldást kínálnak - egyoldalúan felmondhatnak.
Az internethasználók szokásait figyelembe véve napszaktól független 15, illetve 40 órás csomagok összeállítását tartja célszerűnek a tárca. Kovács szerint az állami támogatásból a tarifamegosztás jelenlegi szabályai szerint részesülnek a telefontársaságok és a szolgáltatók. (A Matávot érintő cikkünk a 8. oldalon.)
(NAPI)

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet