Kedd éjféltől már csak németországi nitrofen negatív igazolással ellátott német baromfihús-szállítmányok léptethetők be a magyar országhatáron, Szlovákia csütörtökön bejelentett importstopja után ugyanis Magyarország is szigorítja a Németországból származó baromfihús behozatalát. Holnap éjfélig bejöhet még a német áru igazolás nélkül is, de vámkezelését csak azután lehet elvégezni, ha a magyar vizsgálatok nitrofen tartalomra vonatkozó eredménye negatív. A szigorítást az indokolta, hogy Németországban az ott több mint 10 éve betiltott növényvédő szerrel, nitrofennel szennyezett állatok húsát találták, a szer a takarmánnyal együtt jutott a szervezetükbe. Magyarország baromfihúsimportja tavaly 20 százalékkal, 25 ezer tonnára, értékben pedig több mint kétszeresére, 12 millió dollárra emelkedett az előző évhez képest. Idén az első három hónapban a behozatal mennyisége 3,5 százalékkal 4355 tonnára csökkent, értéke viszont 25,8 százalékkal, 2,7 millió dollárra emelkedett.
(NAPI)
