BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szigorítják a német baromfihús importját

2002. június 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedd éjféltől már csak németországi nitrofen negatív igazolással ellátott német baromfihús-szállítmányok léptethetők be a magyar országhatáron, Szlovákia csütörtökön bejelentett importstopja után ugyanis Magyarország is szigorítja a Németországból származó baromfihús behozatalát. Holnap éjfélig bejöhet még a német áru igazolás nélkül is, de vámkezelését csak azután lehet elvégezni, ha a magyar vizsgálatok nitrofen tartalomra vonatkozó eredménye negatív. A szigorítást az indokolta, hogy Németországban az ott több mint 10 éve betiltott növényvédő szerrel, nitrofennel szennyezett állatok húsát találták, a szer a takarmánnyal együtt jutott a szervezetükbe. Magyarország baromfihúsimportja tavaly 20 százalékkal, 25 ezer tonnára, értékben pedig több mint kétszeresére, 12 millió dollárra emelkedett az előző évhez képest. Idén az első három hónapban a behozatal mennyisége 3,5 százalékkal 4355 tonnára csökkent, értéke viszont 25,8 százalékkal, 2,7 millió dollárra emelkedett.
(NAPI)

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet