Az informatikai és hírközlési tárca támogatási programot dolgoz ki az olcsóbb internethasználat érdekében - tájékoztatott a minisztérium azt követően, hogy Kovács Kálmán miniszter szerdán megbeszélést folytatott Straub Elekkel, a Matáv elnök-vezérigazgatójával. A konkrét javaslatokról a jövő héten egyeztetnek. A tegnapi tárgyalásra azt követően és amiatt került sor, hogy a Matáv nemrég jelezte, megszünteti az internethasználóknak előnyös Mindenkinek csomagot és a 150 forintos éjszakai kedvezményt. A miniszter azt is elmondta Straubnak, hogy a kormány a hírközlési szabályozás megváltoztatását tervezi a Hírközlési Felügyelet és a szolgáltatók bevonásával.
(NAPI)
