Magyarországon egyszerűsíteni kell az adórendszert és csökkenteni az adóterheket - mondta Esterházy Antal, a Magyar Adófizetők Szövetségének elnöke tegnapi sajtótájékoztatóján. Az elnök szerint Magyarországon a vállalkozásoknak túl sokféle adót kell fizetniük, ami jelentős terhet jelent, ezért a társaságok által fizetett adónemek számát csökkenteni kellene, emellett pedig a kezdő vállalkozásoknak 3-4 évig adómentességet kellene biztosítani. Az adóterhek csökkentésére is szükség lenne, elsősorban a jövedelmeket terhelő elvonásoknál. Esterházy nem tart a költségvetés egyensúlyának megingásától, szerinte a nemzetközi tapasztalatok alapján ebben az esetben az adóbevételek növekedésére lehet számítani. A szövetség felajánlotta segítségét az adóreform elkészítésében a parlamenti pártoknak.
