BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén a pénzről szól a Média Hungary

2002. április 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénz és ami mögötte van - az idei Média Hungaryn közvetve vagy közvetlenül szinte minden előadás erről a témáról szól, állítja Csermely Ákos, a rendezvény elnöke. A csütörtöki sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a május 14-15-i tihanyi konferencián szó esik egyebek mellett arról, milyen szerepe volt az interaktív médiának, az internetnek, az SMS-eknek a választások folyamatában. Az internetes cégeknek akár még kedvező is lehetett, hogy árucikké vált a politika, ám arra kell törekedni, hogy az új médiumok (e-mail, mobilinternet) elfogadott etikai normák szerint tevékenykedjenek - mondta Both Vilmos, a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesületének elnöke, aki szerint a következő választásokon a jelenleginél is hangsúlyosabb szerepet töltenek be e médiumok. A konferencián több előadás foglalkozik a lobbizással. Baráth Gergely, a Vivendi Telecom Hungary kommunikációs igazgatóhelyettese kiemelte, hogy az USA és Kanada után várhatóan Magyarországon születik törvény a lobbiról. A konferencia résztvevői arra is választ keresnek, hogy a média világában van-e élet a multik körén kívül. Kárpáti Rudolf, az Antenna Hungária Rt. vezérigazgató-helyettese jelezte, hogy cége a digitális televíziózás terén elért eredményeiről számol majd be.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet