BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem emelné a gyógyszer és a gáz árát az MSZP

Az MSZ nem kívánja emelni sem a gáz, sem a gyógyszerek lakossági árát, ellentétben a Fidesz állításaival - közölték tegnap a szocialista párt vezetői. Pár napja még a miniszterelnök- és a pénzügyminiszterjelölt is kritizálta a jelenlegi kormány inflációs és szociális megfontolásból fékező árpolitikáját.

2002. április 11. csütörtök, 13:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Némi kommunikációs zavar muttkozik a szocialista párton belül a központilag befolyásolható árak jövőbeni alakítását illetően. Korábban mind Medgyessy Péter miniszterelnök-jelölt, mind László Csaba, a pénzügyminiszteri poszt várományosa úgy nyilatkozott, hogy nem tartják követendőnek a Fidesz-kormány árszabályozási politikáját, ami a hatósági - gáz, gyógyszer, áram - árak infláció alatti növekedését tette lehetővé az elmúlt években. A megnyilatkozásokból az szűrhető le, hogy a szocialisták szerint a piaci árszinthez való közelítés érdekében szükség van a - gázárak kivételével - reálértéken két éve nem emelkedő hatósági árak ütemesebb emelésére. A párt több vezetője szerint a lakossági terhek nem emelkednek, ami két dolgot jelenthet: vagy elmaradnak az áremelések, vagy a termelői árak emelését államilag kompenzálnák.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet