Némi kommunikációs zavar muttkozik a szocialista párton belül a központilag befolyásolható árak jövőbeni alakítását illetően. Korábban mind Medgyessy Péter miniszterelnök-jelölt, mind László Csaba, a pénzügyminiszteri poszt várományosa úgy nyilatkozott, hogy nem tartják követendőnek a Fidesz-kormány árszabályozási politikáját, ami a hatósági - gáz, gyógyszer, áram - árak infláció alatti növekedését tette lehetővé az elmúlt években. A megnyilatkozásokból az szűrhető le, hogy a szocialisták szerint a piaci árszinthez való közelítés érdekében szükség van a - gázárak kivételével - reálértéken két éve nem emelkedő hatósági árak ütemesebb emelésére. A párt több vezetője szerint a lakossági terhek nem emelkednek, ami két dolgot jelenthet: vagy elmaradnak az áremelések, vagy a termelői árak emelését államilag kompenzálnák.
