BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

EU-bővítés csak 2005-ben?

2002. február 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Unió bővítésre vonatkozó, jelenleg ismert elképzelései rendkívül ambiciózusak, és könnyen lehet, hogy a kitűzött két célt, a 2004-es időpontot és tíz ország együttes felvételét nem sikerül egyszerre teljesíteni - vélekedett Richter Sándor, a bécsi székhelyű összehasonlító gazdasági intézet (WIIW) kutatója. Mint mondta, a tíz új taggal való bővítés 2004-es tervezett időpontjának betartásához túl sok feltételnek kell teljesülnie, ezért a gyakorlatban minden igyekezet ellenére is valószínűbbnek tűnik ma a 2005-ös határidő. A most elgondolt bővítéshez ugyanis minden mai tagjelöltnek le kell zárni az összes fejezetet, az EU-nak ki kell dolgoznia belső reformját és minden tagállamnak ratifikálnia kell a csatlakozási szerződéseket. Mindez együtt, nehezen valósítható meg, persze nem is zárható ki.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet