BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áprilisban indulhat az elektronikus közbeszerzés

2002. február 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Áprilisban elindulhat a központosított elektronikus közbeszerzés első fázisa - jelentette be Stumpf István kancelláriaminiszter a pilot rendszer hétfői bemutatóján. A miniszter elmondta, hogy a kormány tízéves időszakra bízta meg a Magyar Posta Rt.-t a rendszer üzemeltetésével, ám a koncessziós jogokról egyelőre még folynak a tárgyalások, így annak részleteiről - például arról, hogy ez idő alatt fizet-e, illetve mennyit a Posta ezért a jogért - nem tájékoztattak. Kalmár István, a Posta elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy a társaság saját forrásból eddig 1,8 milliárd forintot fordított a beruházásra, s bár a megtérülésre vonatkozó kérdésünkre nem adott egyértelmű választ, megfigyelők szerint a koncessziós időszak alatt megtérül a beruházás. Az informatikai rendszert a Compaq és az Oracle szállította. Az eljárás, amely első körben az informatikai rendszerek beszerzésére vonatkozik, a hirdetmény közzétételétől a fizetésig átfogja a központosított elektronikus közbeszerzési folyamatot. A várható forgalom kapcsán elhangzott, hogy tavaly 600 milliárd forint értékű közbeszerzést bonyolítottak le, s ebből 55 milliárd volt központosított, vagyis a kormányzati irányítás alá tartozó intézmények beszerzése, s ez az összeg néhány éven belül elérheti az évi 100 milliárd forintot is.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet