az MNB-ben
Még tart a Magyar Nemzeti Bankban a vizsgálat azzal kapcsolatban, hogy miért szolgáltattak téves adatokat a beszámolásra kötelezettek - tájékoztatott Missura Gábor, az MNB szóvivője csütörtökön. A vizsgálat azután kezdődött, hogy az MNB módosítani kényszerült a 2001-es és a 2000-es folyó fizetési mérlegadatokat. A szóvivő elmondta: végleges megoldást az jelent, hogy a jegybank 2003-tól a jelenlegi pénzforgalmi számbavételről áttér a vámstatisztikán alapuló folyó fizetési mérlegszámításra. Ennek előkészületei már megkezdődtek, a feltételek biztosításához tíz hónapra van szükség. A vámstatisztikai adatokon alapuló folyó fizetési mérleget a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió is megbízhatóbbnak tartja. Az MNB a statisztikai rendszer továbbfejlesztése érdekében a jövőben szorosabban együttműködik a KSH-val, erről szerdán megállapodás is született.
