Összesen 290 millió forint támogatást fogadott el 4 ezer tonna csirkehús exportjára az EU-n kívülre az Agrárrendtartási Tárcaközi Bizottság tegnap - értesült a NAPI Gazdaság. A támogatást még a csirkemizéria előtt kérte a Baromfi Terméktanács a többlettermelés levezetésére.
A vámnyomozók Gyulán 2500 tonna csirkecombot foglaltak le, az áru vámokmányait nem tudta igazolni a környékbeli cég, amely importálta, és amelynek boltjából további tételeket koboztak el - mondta lapunknak Sipos Jenő, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP) szóvivője. A csomagolás szerint a csirkecomb Belgiumból és Hollandiából származik, a VPOP még vizsgálja, hogy a gyulai szeméttelepen egy hűtőkamionból közvetlenül a fogyasztóknak kínált csirkehús valóban belga, illetve holland-e.
L. L.
