A január 22-én nyilvánosságra hozottakhoz képest nem vett nyilvántartásba új cégeket a HíF (NAPI Gazdaság, 2002. január 23., 3. oldal). Új postai, főként gyorspostai szolgáltatók azonban jelezték ilyen igényüket - mondta Frischmann Gábor, a HíF elnöke a csütörtöki sajtótájékoztatón. A HDB-hez viszont több társaság is fordult az utóbbi időben, ezek között említette az elnök a PanTel Rt.-t, amely a Matávval kötendő összekapcsolási szerződés miatt fordult hozzájuk. Frischmann elmondta, hogy az eTel Magyarország Kft.-től még nem érkezett hivatalos értesítés ilyen szándékról, bár lapunknak a társaság korábban elmondta, hogy a PanTelhez hasonló ügyben szintén a HDB-hez fordul. A Vivendi pedig azt nehezményezi, hogy a mobilcégek magas összegért végződtetik a vezetékes hálózatból indított hívást. Ezeken kívül több internetszolgáltató is beadvánnyal élt, főként a vezetékes szolgáltatókkal kötendő hálózati szerződéssel kapcsolatos panaszaiknak adva hangot, illetve azt a javaslatot nehezményezve, mely szerint az internetes cégeknek kellene beszedniük az internethez kapcsolódó távközlési díjat, miután osztoznak a díjon. Frischmann elmondta, hogy ebben a kérdésben a HDB várhatóan elvi állásfoglalást fogalmaz meg; ennek tartalmát nem kívánta megelőlegezni, de aggasztónak tartaná, ha a szóban forgó gyakorlat miatt veszélybe kerülnének a kis internetszolgáltatók.
D. J.
