BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A monetáris bázis 15,8 százalékkal nőtt

2002. február 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A monetáris bázis éves növekedési üteme - a kötelező tartalék szabályozásában történt változások kiszűrésével - 15,8 százalékra emelkedett januárban - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az előzetes adatok alapján. Az előző hónaphoz képest a monetáris bázis 1,3 százalékponttal nőtt. A monetáris bázis - amely a forgalomban lévő készpénzt, valamint a pénzügyi intézmények jegybanki tartalék és egyéb számláin lévő havi átlagos állományát tartalmazza - január végén 1492,7 milliárd forintot tett ki, szemben a tavaly január végi 1502 milliárd, s a múlt év december végi 1554,9 milliárd forinttal.
A központi kormányzat nettó tartozása idén január végén 2069,6 milliárd forint volt, míg tavaly december végén 2309 milliárd forintot, tavaly január végén pedig 2727,1 milliárd forintot ért el.
(NAPI)

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet