A Magyar Nemzeti Földalap Kht. január 29-én előtársaságként megkezdte működését – jelentette be Vonza András földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter. A kht. ügyvezetője Sebestyén Róbert, a felügyelőbizottság tagjai pedig Reke Barnabás, Zakariás József és Tunyogi András. Sebestyén közölte, hogy a kht. szervezetének kialakítása jelenleg folyik és már tárgyalnak a Kincstári Vagyonkezelő Igazgatósághoz, valamint az ÁPV Rt.-hez tartozó állami földtulajdon átvételéről. A kht. ügyvezetője annyit közölt, hogy az ÁPV Rt.-től mintegy 500 ezer hektár kerülhet a közhasznú társasághoz.
