BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csirkestop a Hajdú-Bétnek

2002. február 8. péntek, 17:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Cora hipermarketlánc, valamint a Match, Smatch és Alfa szupermarket-hálózat meghatározatlan ideig nem vásárol több friss baromfiterméket a Hajdú-Bét Rt.-től, illetve annak kereskedőcégétől, a Valdor Rt.-től, s gondolkodnak a Hajdú-Bét-es fagyasztott és baromfitermékek hasonló kitiltásán is - értesült a Napi Gazdaság. Információink szerint a döntés a gyanús csirkeszállítmányokkal magyarázható. A Hajdú-Bét Rt. lapunk érdeklődésére kiadott közleménye szerint egyelőre senki sem tud biztosat mondani a "gyanús csirkék" várható honi felbukkanásáról, s a cég vezetése szeretné megnyugtatni partnereit és fogyasztóit arról, hogy a vállalatcsoport baromfi termékei hazai eredetűek és emberi fogyasztásra feltétel nélkül alkalmasak. Több hatóság lapunk hétfői cikke nyomán (2002. február 4., 1-3. oldal) vizsgálatot indított a csirkeügyben, s foglaltak is le termékeket. Utóbbit Németh Antal országos főállatorvos is megerősítette, az érintett cégek nevét azonban többszöri kérésünkre sem árulta el.
L.L.
(További információk a csirkemizériáról a 3. oldalon.)

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet