A földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter szerint az ágazat legfontosabb idei feladata az uniós csatlakozással kapcsolatos mezőgazdasági fejezet lezárása. Vonza András hódmezővásárhelyi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a fejezet tárgyalása az uniós csatlakozási tárgyaláson elkezdődött, a növény-egészségügyi és az állat-egészségügyi alfejezet lezárása e hónap végére, jövő hónap elejére várható. Fontos lesz a kvótatárgyalásokon való eredményes szereplés, s a közvetlen termelői kifizetéseket is rendezni kell. E feladatoknak a megoldásával teljesülnek a csatlakozásnak az ágazatra vonatkozó jogi előírásai.
