Az erdőgazdálkodás éves árbevétele 60 milliárd forint körüli. A magyar erdők 40 százaléka magántulajdonban van - mondta Holdampf Gyula, a földművelésügyi tárca erdészeti hivatalának elnökhelyettese hétfőn. Magyarországon új erdők telepítésére a múlt évben 6 milliárd forintot fordítottak és idén is ennyi áll rendelkezésre. A meglévő erdők karbantartására pedig mind tavaly, mind az idén 5-5 milliárd forintot költhetnek a szakemberek.
