Dick Pound, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság alelnöke szerint az ismétlődő botrányos pontozóbírói ítéletek miatt veszélybe kerülhet a jégtánc olimpiai jövője - adta tegnap hírül az MTI. Pound szerint csak akkor van esélye a sportágnak a túlélésre, ha irányítói rendet tesznek a saját házuk táján. Az alelnök a The Globe and Mail című kanadai lapnak adott nyilatkozatában kifejtette, sokan attól tartanak: a február 8-án kezdődő Salt Lake City-i játékok lesz az utolsó, ahol a jeges sport hívei még láthatják a műkorcsolya ezen szakágának képviselőit. A tudósítás szerint a jégtánc évek óta a támadások kereszttüzében áll: az éppen legjobb pár visszavonulásáig szinte egyik duó sem kerülhet az aranyérem közelébe, s a hírek szerint a helyezések sorsa is már a versenyek előtt eldől.
