Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke, elfogadva a magyar olimpiai bizottság (MOB), valamint Orbán Viktor miniszterelnök személyes meghívását, március 9-én Budapestre látogat - közölte csütörtökön az MTI. Schmitt Pál, a hazai ötkarikás mozgalom első számú vezetője, miután Strasbourgban a NOB környezetvédelmi bizottságának vezetőjeként előadást tartott az Európa Parlament illetékesei előtt, Lausanne-ban találkozott a NOB vezetőjével. Rogge találkozik majd a kormányfővel, és a programja részeként díszdoktorrá avatják a Semmelweis Egyetemen. A NOB elnökének ez lesz az első ilyen jellegű esemény az életében július 16-ai megválasztása óta.
