BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megérkezett Magyarországra az első eurószállítmány

Magyarország javarészt már teljesítette az euró bevezetéséhez szükséges maastrichti kritériumokat - mondta tegnap Varga Mihály pénzügyminiszter annak kapcsán, hogy megérkezett a Postabank Rt.-hez az első eurószállítmány.

2001. december 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyedül az infláció leszorításában van még tennivalója Magyarországnak ahhoz, hogy teljesítse az euróövezethez, azaz az EMU-hoz való csatlakozás feltételeit, a maastrichti kritériumokat.
A pénzügyminiszter szerint az államadósság és az államháztartás hiányára vonatkozó előírásoknak már nagyjából megfelel Magyarország. Az államadósság a GDP 55 százaléka, ami alacsonyabb az előírt 60 százaléknál. Az államháztartás hiánya idén a GDP 3,4 százalékát éri el, ami viszont nagyobb a feltételül szabott 3 százaléknál. Az év végi inflációt 7,1 százalékra várja a pénzügyminiszter; ez egyelőre távol áll az eurózóna tagországaiban mért három legalacsonyabb inflációs mutató átlagából számolt küszöbértéktől (2 százalék), ám jövő decemberre a kormány 4,5 százalékos inflációt vár.
A magyarországi bankrendszer azon tagjainak, amelyek külföldi, illetve vegyes tulajdonban vannak, az euróval való ellátását anyabankjuk biztosítja - jelentette ki Varga Mihály. Az MTI tudósítása szerint a konkrét szállítmányok érkezését biztonsági szempontból is üzleti titokként kezelik a hitelintézetek. A miniszter biztos benne, hogy a jegybank is kellő mennyiségű eurókészpénzzel tölti fel készleteit január 1-jéig.
A Postabank központi értéktárába szerdán érkezett meg Frankfurtból - az Európai Központi Bank székhelyéről - az első eurószállítmány, amely nyolcmillió euró értékű bankjegyet tartalmazott.
(NAPI)

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet