A tavalyi költségvetésről szóló zárszámadás révén a Belügyminisztérium 20 milliárd forint többletpénzhez jut – mondta Jenei Zoltán, az ORFK gazdasági főigazgatója. Ebből 8-9 milliárdot kap a rendőrség, ebből a megyei kapitányságok problémáját próbálják orvosolni. Sem a minisztérium, sem pedig az ORFK nem szól bele a kiutalt pénzösszeg helyi felhasználásába, de az már biztosnak látszik, hogy a többletjuttatásnak köszönhetően minden főkapitányság adósság nélkül zárhatja az évet. A 9 milliárdos többletjuttatáson kívül a BM a fennmaradó pénzből 340 személygépkocsi vásárlását tervezi a rendőrség számára. Ezen túlmenően folytatják a rendőrök fegyverzetének korszerűsítését is.
