A Tolna Megyei Agrárkamara küldöttgyűlése kedden, Szekszárdon tartott ülésén úgy határozott, hogy kezdeményezi a köztestület megszüntetését - tájékoztatta az MTI-t Kővári László, a kamara elnöke az ülést követően. Az országban eddig példa nélkül álló határozatot a küldöttgyűlés egy ellenszavazattal hozta meg, egyben felhatalmazta az elnököt, hogy a döntést jelentse be a bíróságon, és kezdje meg a végelszámolást. Az indoklás szerint az agrárkamara jelentős adósságot halmozott fel, pénzügyi forrásai ugyanakkor elapadtak, így a jövőben nem tudja ellátni érdekérvényesítő és tanácsadói feladatait.
A köztestületnek mintegy 6 millió forint tartozása van, ebből 3 millió forint a társadalombiztosítási járulék, 1 milliót irodájuk elmaradt éves bérleti díja, 1,5 milliót a volt alkalmazottak végkielégítése, és mintegy félmilliót az egyéb be nem fizetett működési költségek tesznek ki. A kintlévőség mintegy 3 millió forint, aminek behajtására a küldöttgyűlés szerint kevés a remény.
