A magyar közlekedési ágazat informatikai fejlesztésére 2004-ig évente 10 milliárd forintot kellene fordítani ahhoz, hogy e területen az EU által megkövetelt naprakész egységes adatbázis létesüljön – mondta Ruppert László közlekedési helyettes államtitkár egy konferencián. Az EU közlekedésinformatikai projektje 100 milliárd eurót irányoz elő a változtatható jelzésképű közlekedési táblák, a rádiós információs, az elektronikus útdíjgyűjtő, valamint a kapacitás- és küldeménykövető rendszerek fejlesztésére.
