BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkészült egy szakasz az M7-esen

2001. december 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken átadták az M7-es sztráda Érd és Balatonaliga közötti felújított jobb pályáját. Fónagy János, közlekedési miniszter szerint a 73 kilométeres szakasz minősége kifogástalan. A munkálatok fővállalkozója a Magyar Autópálya Konzorcium és a Magyar Hídépítő Konzorcium, a kivitelezésbe 300 kis- és középvállalkozás is bekapcsolódott. Az említett szakasz felújítása, valamint a bal pályán Székesfehérvártól Budapestig kiépített harmadik sáv, a vízelvezető rendszer korszerűsítése, az érintett szakaszon levő 97 híd, felül- és aluljáró rekonstrukciója, illetve a Balatonaliga és Zamárdi közötti jobboldali pályaszakasz kiépítése összességében 30,8 milliárd forintba kerül. Az előbbi felújításokkal párhuzamosan megkezdődött a Zamárdiig tartó 20 kilométeres jobb oldali pálya kiépítése, amivel 2002. április 30-ra készülnek el. Ezeken túl 2002. november végéig felújítják a teljes bal pályát, ennek kivitelezője és a beruházás költsége egyelőre nem ismert.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet