BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GySEV-hez került a korábbi MÁV-vonal

2001. december 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szombattól a MÁV helyett a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút (GySEV) üzemelteti a Sopron-Szombathely vonalat - jelentette be Tombor Sándor, a közlekedési tárca államtitkára pénteken, amikor a cégek vezetői aláírták az átadás-átvételről szóló szerződést. A megállapodás 626,9 millió forint értékű kincstári tulajdonban lévő eszköz átadásáról szól. Ezenkívül a GySEV a vasútvonal üzemeltetéséhez szükséges eszközöket vesz át a MÁV-tól, például motorkocsikat bérel, illetve három dízelmozdonyt is vásárol a nagyobbik vasúttársaságtól. Berényi János, a GySEV elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy a társaság a jövő év végéig a cégnek jutatott állami pénzek átcsoportosításával 1,8 milliárd forint értékű beruházást hajt végre a vonalon, aminek keretében például villamosítják a vasútszakaszt, s további (100 kilométeres sebességű közlekedést lehetővé tevő) fejlesztést is tervez a későbbiekben a társaság.
(NAPI)

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet