BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az inflációs célkitűzés gátat szab az áremelésnek

A kormány a központi árszabályozás alá tartozó termékeknél csak akkora mértékű emelést engedélyez, ami megfelel az inflációs célkitűzéseknek - jelentette ki tegnap Varga Mihály pénzügyminiszter a Svájci-Magyar Kereskedelmi Kamara rendezvényén. Adómentessé válna a vállalati nyereség 2003-tól, amennyiben azt beruházásra fordítják.

2001. november 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mind a hatósági árak (például energia-, postadíjak), mind a bérnövekedések mértékét az inflációs célkitűzés teljesülésének rendeli alá a kormány - derült ki a pénzügyminiszter tegnapi előadásából a kamara üzleti ebédjén. Varga szerint az infláció idén decemberre 7-7,2, az év átlagában 9,2-9,3 százalék között valószínű, míg 2002-ben 5-6 százalékos pénzromlást vár a kormány. Az MTI szerint közölte, hogy a GDP növekedése idén és jövőre 4 százalék körüli lesz.
Kérdésre válaszolva elmondta, hogy 2003-tól a vállalati nyereség adómentessé válna, amennyiben az eredményt beruházásra fordítják. Szerinte az áfa felső, 25 százalékos kulcsát 16-18 százalékra kellene csökkenteni 2003-tól. Csökkentenék az szja-terheket, de még nem eldöntött, hogy egykulcsos adótáblát alkalmaznak vagy a jelenlegi kulcsokat csökkentik.
Varga kedvezőnek tartaná a cseh, lengyel és magyar tőzsdék közötti együttműködést. Szerinte így mérsékelhetővé válna a más térségekben mutatkozó válságok negatív hatása a tőkepiacon. A tőzsde helyzetének erősítését indokolja az is, hogy a magyar vállalatok erős részvénypiacon könnyebben tudnának tőkét bevonni.
(NAPI)

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet