BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négy cég versenyez a sztrádaellenőrzés kiépítéséért

Folytatható az állami autópályák elektronikus felügyeleti és ellenőrzési rendszere kapcsán kiírt közbeszerzési eljárás. Erre a következtetésre jutott a Közbeszerzési Döntőbizottság elnöke, miután megvizsgálta az eljárás törvényességét. Ezt követően rövidesen kiderül, hogy a négy pályázó közül melyik cég szállíthatja az informatikai rendszert.

2001. november 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hamarosan kiderül, hogy melyik cég szállíthatja az M1-es és az M3-as autópályákon alkalmazandó, a kapus rendszert kiváltó elektronikus felügyeleti és ellenőrzési rendszer bevezetéséhez szükséges informatikai rendszert - mondta lapunknak Urbán György, a beruházásért felelős Belügyminisztérium (BM) Központi Hivatal vezetője. A BM nyolc társaságot hívott meg a gyorsított közbeszerzési eljárásra, s közülük négy, a Montana, a Siemens, a svájci Fittich és a német Getronics adott be ajánlatot. Urbán elmondta, hogy a Közbeszerzési Döntőbizottság elnökének a napokban született határozata szerint folytatható az októberben elkezdett közbeszerzési eljárás, a bizottság elnöke ugyanis a közelmúltban jogorvoslatot kezdeményezett (s egy időre felfüggesztette az eljárást), amelyben azt igyekezett feltárni, hogy az megfelel-e a közbeszerzési törvény előírásainak. Urbán szerint a júniusi kormányhatározatban meghatározott időre, január elsejére üzembe helyezhető a rendszer, amely összeveti az autópálya-matricák értékesítési hálózatában eladott vignetták adatait a pályát használók matricáinak adataival, kiszűri az illetéktelen használókat, s ezeket az adatokat átadja az autópálya üzemeltetőjének. A BM olyan ajánlatot kért, amely este, ködben, gyors hajtás mellett is képes az ellenőrzésre - egészítette ki Urbán. A beruházásra a kormányhatározat szerint 320 millió forint fordítható, a költségvetési fedezet biztosításáért a pénzügyminiszter felel. A kormányhatározat szerint január elején az M3-as autópályán, valamint az M1-es sztráda Győr-Hegyeshalom közötti szakaszán vezetik be az új rendszert, ami egy további fejlesztés első lépése. A BM olyan eszközökre kér ajánlatot, ami ekvivalens a későbbi - kiterjesztett - beruházások során alkalmazhatókkal, vagyis a minisztérium nem kívánja elkötelezni magát egyik pályázónak sem.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet