Budapest jó úton halad afelé, hogy regionális üzleti központtá váljék, ez köszönhető az eddigi gazdasági fejlődésnek, a külföldi nagyvállalatok Magyarországra telepített termelőegységeinek, kutató és fejlesztési bázisainak, valamint a város földrajzi elhelyezkedésének – mondta Matolcsy György gazdasági miniszter a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara rendezvényén. A Széchenyi terv keretében a kormány olyan tízéves projektet indított útjára, amely Budapest regionális központtá válását hivatott elősegíteni – mondta Cséfalvay Zoltán, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára egy másik eseményen. Amikor regionális központról beszélünk, akkor Budapestet és 80 kilométeres körzetét értjük alatta — jegyezte meg a helyettes államtitkár.
