BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A balatoni turizmusra 4,8 milliárd jut jövőre

2001. október 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi évinél ötször, az 1998-asnál százszor több vissza nem térítendő állami támogatás jut 2002-ben a Balaton térségének turizmusfejlesztésére - hangsúlyozta hétfőn Keszthelyen Budai Zoltán, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára a Széchenyi terv keretében meghirdetett tíz jövő évi pályázatot ismertetve. Jövőre a balatoni turisztikai infrastruktúra- és termékfejlesztésre szánt 4,8 milliárd forintra olyan beruházásokkal lehet pályázni, amelyek a minőségi idegenforgalom kínálatát növelik, illetve elősegítik a hagyományos hat-nyolc hetes idény meghosszabbítását hat-nyolc hónapra, vagy akár az egész évre.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet