A Belügyminisztérium október 10-én benyújtotta a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz azt az ajánlati felhívást, amelynek keretében kiválasztja az autópályákon alkalmazandó elektronikus felügyeleti és ellenőrző rendszer telepítőjét - tudtuk meg. A vonatkozó törvény alapján a felhívás benyújtásával egy időben az ajánlatkérő köteles megkezdeni a közbeszerzési eljárást, függetlenül attól, hogy a Közbeszerzési Döntőbizottság elnöke a kézhezvételtől számított 15 napig - október 26-áig - jogorvoslati eljárást indíthat. A belügyi tárcánál megerősítették, hogy folyik a közbeszerzési eljárás. Úgy tudjuk, hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos közbeszerzés keretében kívánják kiválasztani a szállítót. A 2001. júniusi kormányhatározat szerint az elektronikus felügyeleti és ellenőrző rendszert az autópálya-kapuk lebontásával egyidejűleg kell bevezetni, s erre a költségvetés 320 millió forintot biztosít. Az M1-M3-ason szerdán kezdték meg az ellenőrzőkapuk bontását, amivel év végéig kell végezni, s ekkorra kell üzembe helyezni az új ellenőrzési rendszert (NAPI Gazdaság, 2001. október 18., 3. oldal).
D. J.
