A főpályákon már folyik, a csomóponti ágakon pedig hamarosan elkezdődik a sztrádakapuk bontása az M1-M3-ason - mondta lapunknak Béni Gyöngyi, az Állami Autópálya Kezelő Rt. szóvivője. A munkálatokat a 2001. júliusi kormányhatározat értelmében kezdték meg, e határozat szerint 2001 végére meg kell szüntetni a kapukat, s ezzel egy időben a Belügyminisztériumnak elektronikus felügyeleti és ellenőrző rendszert kell telepítenie. A most folyó munkálatok nem csupán a kapuk bontását jelentik, a sztráda érintett szakaszán ugyanis helyreállítást is végeznek a későbbi akadálymentes közlekedés érdekében. Ezeken a területeken forgalomkorlátozásra kell számítani. Egy darabig a bontással párhuzamosan működik néhány kapu, s a munkálatok teljes befejeztéig mobilellenőrzést hajtanak végre.
D. J.
