BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jók a magyar áruk esélyei a német piacon

A teljes magyar kivitel 37 százaléka Németországban talál piacot, ami az Európai Unióba tartó export fele - mondta Inotai András, a Világgazdasági Kutatóintézet (VKI) igazgatója. Szerinte a magyar uniós csatlakozásnál Berlin töltheti be a - jó értelemben vett - „keresztapa” szerepét.

2001. október 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország mostanra a térség vitathatatlanul legfejlettebb exportszerkezetét produkáló országa lett - derül ki a VKI-nak a magyar-német gazdasági kapcsolatokról készített tanulmányából. A Németországba irányuló export 88 százalékát a technológiaigényes, fejlett termékek adják. A kivitel 72 százalékát gépek és elektronikai termékek, műszerek, gyógyszerek és járművek teszik ki. A közép- és kelet-európai országok Németországba irányuló kivitelével összehasonlításban tavaly Magyarország vezető exportőr volt a járművek, cipők, gépek, elektrotechnikai termékek és gyógyszerek szállításában. Inotai szerint az EU által készített országjelentésekben e különbségnek sokkal markánsabban meg kellene jelennie ahelyett, hogy a jelentések készítői inkább elmossák a tagjelöltek közötti különbségeket.
A magyar ipari végtermékek egy tonnájáért a német importőr több mint 16 ezer márkát fizetett, hasonló lengyel exportért kevesebb mint 4500-at, csehért 6500-at. Ez azt támasztja alá, hogy a magyar termékek sikerrel tudnak versenyezni az igényesnek mondott német piacon.
(NAPI)

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet