Medgyessy Péter, az MSZP miniszterelnök-jelöltje kormányfőként lényeges változtatást hajtana végre az adózásban, melynek révén növekedne az átlagos, illetve az annál alacsonyabb jövedelmű munkavállalók, valamint a kis- és középvállalkozások jövedelme. Medgyessy kedden a VOSZ és a STRATOSZ kibővített elnökségi ülésén kifejtette: a személyi jövedelemadó kulcsa a minimálbér összegéig 13 százalékra mérséklődne, a 30 százalékos középső adókulcs 25 százalékra csökkenne, a 40 százalékos szja-t az évi 2 millió forint feletti jövedelműek fizetnék. Ezzel a kormányzati ciklus végére az átlagjövedelem kétszerese lépne be a legmagasabb adósávba, az adózók zöme a 25 százalékos sávba kerülne. Az adójóváírást a jelenlegi havi 3000 forintról 5000-re emelnék. A munkáltatói járulékteher csökkenne és nőne az egyéni nyugdíjjárulék mértéke. Az egyéni egészségbiztosítási járulékot növelnék, a korszerű egészségügyi ellátás finanszírozása érdekében. A miniszterelnök-jelölt megszüntetné a tételes egészségügyi hozzájárulást.
