A Magyar Nemzeti Bank előzetes adatai szerint az első nyolc hónapban 2,926 milliárd euró bevétel származott az idegenforgalomból: ez folyó áron 19,3 százalékkal meghaladja az egy évvel ezelőtt mért adatot. Az első nyolc hónapban a turisztika korrigált többlete 241 millió euróval haladta meg az egy évvel korábbit, míg július végén 212 millió eurót regisztráltak.
A turizmus augusztusi 390 millió eurós bevétele - szezonálisan kiigazítva - 3 millió euróval elmarad a júliusitól, a 131 millió eurós kiadás viszont 6 millióval meghaladja az előző havit. A többlet a nyolcadik hónapban így 16 millió euróval elmarad a júliusitól.
Január-augusztusban a megelőző évinél 7 százalékkal nagyobb, összesen 59 milliárd forintnyi szállásdíjbevételük volt a kereskedelmi szálláshelyeknek. Ennek az összegnek 77 százaléka külföldi turistáktól származott. A kereskedelmi szálláshelyek az első nyolc hónap során 2,2 millió külföldi vendéget regisztráltak, akik 7,9 millió vendégéjszakát töltöttek el. Mind a vendégek, mind a vendégéjszakák száma 4 százalékkal növekedett az elmúlt év azonos időszakához képest.
A szállodák a vizsgált időszakban 48 százalékos szobakihasználtsággal működtek. A négy- és ötcsillagos hotelek 60 százalék fölötti szobafoglaltságot produkáltak.
(NAPI)
