Az Egészségügyi Minisztérium még az idén megemeli ötvenezer nővér fizetését, az erről szóló előterjesztést várhatóan a kormány is támogatni fogja - jelentette be Mikola István a hét végén egy rendezvényen Balatonfüreden. A havi 8-10 ezer forintos többletjuttatás a három műszakban ágy mellett dolgozó nővéreket, a mentők kivonuló egységeit, valamint a műtős asszisztensek egy részét érintené. Az emelés évi tízmilliárd forinttal terhelné meg a költségvetést.
