BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenhét százalékkal nőtt a távközlés árbevétele tavaly

2001. szeptember 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A távközlési ágazat legalább öt főt foglalkoztató vállalkozásainak múlt évi nettó árbevétele 723 milliárd forint volt, ami 16,7 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit - közölte a KSH az MTI-vel. Az előzetes adatokból kiderül, hogy tavaly mintegy 21 ezer fő állt e cégek alkalmazásában teljes munkaidőben. Az ágazatban a bruttó havi átlagkereset 203 442 forint volt, ami 18,1 százalékkal több az előző évinél. Tavaly az 5 fő feletti távközlési szervezetek beruházásai elérték a 224 milliárd forintot, ami 11,1 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbi összegnél. A múlt évben csökkent a magyarországi analóg fővonalak száma: míg 1999-ben 3,609 millió fővonal volt bekapcsolva, addig tavaly már csak 3,479 millió. Ezzel szemben egy év alatt az 1999-es 123 ezerről 322 ezerre nőtt az ISDN-vonalak száma. Az elmúlt évben tehát az 1999. évi 3,732 millióról 3,801 millióra nőtt az analóg és a digitális vonalak száma együtt. Gyors ütemben gyarapodtak a mobil-előfizetések, 2001 márciusára elérték a 3,5 milliót, ami csaknem a duplája az egy évvel korábbinak. A mobilhívások száma tavaly 2,258 milliárd volt, 76,5 százalékkal több, mint egy éve. A vezetékes hívások időtartama az 1999. évi átlagos 2,6 percről 2,8 percre nőtt, míg a mobilhálózatokból indítottak hossza tavaly 5,5 százalékkal, 1,2 percre csökkent.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet