BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem nőtt a szarvasmarha-export

2001. szeptember 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra is csökken a szarvasmarha-állomány - derül ki a KSH ez év augusztus 1-jére vonatkozó adataiból. Összességében az adatok nem okoznak meglepetést - kommentálta a számokat lapunknak Tóth Péter, a KSH szakértője. Szerinte várható volt, hogy tovább csökken a szarvasmarha-állomány és az is, hogy a sertésállomány növekedésnek indul.
A szarvasmarha-állomány további csökkenésében szerepet játszott, hogy a gazdasági szervezetekben 17 ezerrel csökkent az állomány, ugyanakkor az egyéni gazdaságokban csak némileg nőtt. Az első félévi export mennyisége a tavalyi év első félévének 65 ezres kivitelével azonos volt, a felvásárlási ár az év első felében szintén megegyezett a tavalyival, ugyanakkor a takarmányárak nagymértékű, 40-50 százalékos emelkedése visszahúzta az ágazatot.
L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet