Orbán Viktor miniszterelnök elképzelhetőnek tartja, hogy a jövő évtől 50 ezer forintnál magasabb legyen a minimálbér, ha a munkaadók és a munkavállalók meg tudnak állapodni erről. A kormányfő szokásos szerda reggeli rádióinterjújában úgy fogalmazott, hogy egy ilyen munkaadói-munkavállalói megállapodás esetén az állami szférában a kormány végrehajtja mindazt, ami ennek következtében rá hárul. Orbán ugyanakkor leszögezte, hogy a minimálbér összege jövőre nem lehet kevesebb 50 ezer forintnál.
