A Fővárosi Önkormányzat 3 milliárd forinttal járulna hozzá az általa és az Elmű Rt. által létrehozandó közvilágítási közös társaság befektetéseihez - derül ki a Főpolgármesteri Hivatal közleményéből. A főpolgármesteri kabinet tegnapi ülésén tárgyaltak a közös társaság létrehozásáról, s a tervek szerint az önkormányzat befektetése 2007-re megtérül. A fővárosi közgyűlés dönt majd a Budapesti Távhőszolgáltató Rt. tarifaemelési javaslatáról, amely szerint az eredetileg tervezett 15,2 százalékos emelés helyett szeptember 1-től 13,73 százalékkal növekedne a távhődíj. Az emelésre az inflációs hatások mellett az erőművek által termelt forró víz díjának növekedése, s a villamosenergia- és gázárak növekedése miatt lenne szükség. A kabinet szerint 100 hulladékgyűjtő sziget telepítési költsége nettó 94 millió forint lenne.
