BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Búzából 34 százalékkal több termett a tavalyinál

Gyakorlatilag befejeződött az aratás, búzából az agrártárca adatai szerint 5,1 millió tonnát takarítottak be, 34 százalékkal többet a tavalyinál, jónak nevezhető átlaghozam mellett. A többi kalászos termésátlaga is lényegesen javult a tavalyihoz képest.

2001. augusztus 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az országban gyakorlatilag végeztek a kalászosok aratásával - tájékoztatta kedden az MTI-t a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM). Az őszi búza aratásával teljesen végeztek a gazdák, a termés országosan 5,1 millió tonna lett, mintegy 1,3 millió tonnával több a tavalyinál. A hektáronkénti termésátlag az FVM legfrissebb számítása szerint 4,3 tonna volt, jóval magasabb a tavalyi 3,6 tonnánál. A búza minőségéről a szakemberek még nem rendelkeznek teljes körű információval, de az már most is biztos, hogy ország kenyérgabona-szükségletét ebből a mennyiségből lehet fedezni. A malmok folyamatosan vásárolják fel a betakarított termést, eddig a szükségleteik 40-60 százalékát vették már meg a minisztérium információi szerint. Az előzetes - néhány napja közölt - minisztériumi becslés szerint az étkezési búza aránya a betakarított mennyiségen belül 50-55 százalék, a jónak nevezhető 70-75 százalék helyett. A takarmánykeverők nem sietnek a felvásárlással, kivárnak a kedvezőbb feltételek reményében. Őszi árpából a termés 823 ezer tonna volt, ebből a növényből is learatták már az egész bevetett 200 ezer hektárt. A hektáronkénti átlagtermés 4,13 tonna, szemben a múlt évi 3,54 tonnával.
(NAPI)

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet