A múlt évben Magyarországon 105,4 milliárd forintot költöttek kutatás-fejlesztésre (k+f), ami folyó áron 34,7 százalékkal több az előző évi összegnél - derül ki a KSH felméréséből. Míg 1990-ben 33,7 milliárd forintot költöttek k+f-re, a következő évben 27,1 milliárdot. Ezután az összegek növekedtek, s 1995-ben elérték a 42,3 milliárd, két évvel később már a 63,6 milliárd, 1998-ban a 71,2 milliárd, 1999-ben pedig a 78,2 milliárd forintot. A KSH szerint tavaly az e célra költött összeg a bruttó hazai termék (GDP) 0,82 százalékát tette ki, míg két éve a GDP-hez viszonyított arány még 0,68 százalék volt, szemben az 1990-es 1,61 százalékkal. A GDP-arány 1994-ben csökkent 1 százalék alá, s 1996-ban érte el 0,67 százalékos mélypontját. A k+f-helyek száma 1990 óta emelkedik, tavaly 2012 volt. Tavaly az előző évhez képest duplájára, 11,2 milliárd forintra nőtt a nemzetközi források aránya.
