BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavaly 34,7 százalékkal több jutott k+f-re

2001. augusztus 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt évben Magyarországon 105,4 milliárd forintot költöttek kutatás-fejlesztésre (k+f), ami folyó áron 34,7 százalékkal több az előző évi összegnél - derül ki a KSH felméréséből. Míg 1990-ben 33,7 milliárd forintot költöttek k+f-re, a következő évben 27,1 milliárdot. Ezután az összegek növekedtek, s 1995-ben elérték a 42,3 milliárd, két évvel később már a 63,6 milliárd, 1998-ban a 71,2 milliárd, 1999-ben pedig a 78,2 milliárd forintot. A KSH szerint tavaly az e célra költött összeg a bruttó hazai termék (GDP) 0,82 százalékát tette ki, míg két éve a GDP-hez viszonyított arány még 0,68 százalék volt, szemben az 1990-es 1,61 százalékkal. A GDP-arány 1994-ben csökkent 1 százalék alá, s 1996-ban érte el 0,67 százalékos mélypontját. A k+f-helyek száma 1990 óta emelkedik, tavaly 2012 volt. Tavaly az előző évhez képest duplájára, 11,2 milliárd forintra nőtt a nemzetközi források aránya.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet