BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eddig 69 milliárd forint agrártámogatást adtak

Idén eddig 36 százalékos az agrártámogatások felhasználása - mondta Vonza András agrárminiszter az Országgyűlés mezőgazdasági bizottsága előtt tegnap.

2001. június 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A miniszter beszámolt arról, hogy az agrárbüdzsé felhasználása jelenleg 34 százalékos az idei előirányzathoz képest. A 192 milliárd forint idei közvetlen agrártámogatási keret felhasználása 36 százalékos, a keretösszegből eddig 69 milliárd forint fogyott el. A 16,5 milliárd forint gépvásárlási támogatási keret a híresztelések ellenére nem merült ki, csak 9,5 milliárdot költöttek el belőle - mondta.
Vonza szerint búzából idén hektáronként 4,2 tonna átlagtermés várható, s a termés több lesz 5 millió tonnánál, de konkrét számot nem közölt, mert nem kíván hozzájárulni az árak csökkenéséhez. A tavalyinál várhatóan jobb gabonatermés indokolja, hogy a múlt évihez hasonlóan megtartsák a gabona tárolási támogatását, a 100 százalékos kamattámogatást és a tonnánként, hetente 15 forint szubvenciót.
Kovács Zoltán, a tárca közigazgatási államtitkára arról számolt be, hogy idén június végéig a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumnál (FVM) létrehozzák azt a társaságot, amelyen keresztül az állam a mezőgazdasági szövetkezetek külső üzletrész-tulajdonosaitól megvásárolja majd üzletrészüket.
L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet