Az eredeti elképzeléseknek megfelelően, a 3500 forintnál drágább gyógyszerek patikai árrésének maximálásával valósul meg a gyógyszerárrés szabályozása, miután az Egészségügyi Minisztérium és a Magyar Gyógyszerész Kamara tegnapi tárgyalásán sem született megállapodás. A legutolsó ajánlat szerint a 15 ezer forintnál drágább készítményeknél határozták volna meg az árrés felső értékét, ám a kamara ezt csak abban az esetben fogadta volna el, ha a tárca írásban garantálja a gyógyszertáraknak a számukra kedvezőtlen intézkedés kompenzálására szolgáló kedvezményeket. Mivel ez nem történt meg, az árrés a miniszter által korábban aláírt rendelet alapján változik.
